Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi Ełckiej
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - 2016/2017

Archiwum > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2016/2017
Dnia 3.03.2017 r. w  naszej szkole  miały miejsce uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem p. Reginy Sus i p. Katarzyny Niedźwieckiej zaprezentowali uczniowie koła historycznego "Kocham Polskę".
Tego dnia w świetlicy szkolnej uczniowie dwukrotnie przybliżyli zebranym historię Żołnierzy Wyklętych.
Najpierw o godzinie 9.00 nauczycielom, uczniom klas IV – VI i pracownikom obsługi szkoły, a następnie o godzinie 17.00 społeczności lokalnej.
Na początku uroczystości nastąpiło wprowadzenie uczestników w tematykę spotkania. Przypomniano genezę powstania tego święta i przytoczono główny cel – złożenie hołdu bohaterom Polski walczącej, którzy oddali swe życie w walce o wolność, godność i honor narodu polskiego.
Refleksji i zadumie nad życiem, działalnością i śmiercią narodowych bohaterów służyła dekoracja i oprawa muzyczna. W sali panował półmrok, a niezwykły nastrój potęgowały obrazy prezentacji multimedialnej i specjalne efekty dźwiękowe. W tak przygotowanej scenerii goście mogli w skupieniu wysłuchać recytacji utworów lirycznych, fragmentów życiorysów czy piosenek sławiących czyny Żołnierzy Wyklętych
Artyści dobrze poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. Świetnie wczuli się w swoje role na scenie. Uczestnicy spotkania nagradzali ich gromkimi brawami za świetne przygotowanie, ładną dykcję i pięknie zaśpiewane piosenki. Widzowie nie mogli opanować wzruszenia. Podziw i uznanie dla ich umiejętności wyraził również dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej, pan Jacek Szumski.
Spotkania miały uroczysty charakter. Były to niezwykłe zetknięcia z poezją i muzyką. Pozwoliły one na chwilę patriotycznej refleksji w naszym codziennym życiu. Organizacja wieczornicy dała też możliwość zgromadzenia na sali przedstawicieli różnych pokoleń zarówno z Nowej Wsi Ełckiej jak i okolicznych miejscowości.
Regina Sus
zdjęcia >>>                                                                                                                                                        


Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej
tel/fax: Budynek nr 1: 87 619 74 25, Budynek nr 2: 87 568 37 54
Projekt i aktualizacja: Lucyna Kuryło
ul. Ełcka 18, 19-300 Ełk; sp.nwe@interia.pl
Wróć do spisu treści