Święto Patrona Szkoły - 2018/2019
Archiwum > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2018/2019
Tradycją Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej jest uroczyste świętowanie Dnia Patrona, którym jest Jan Brzechwa.
W tym roku święto to przypadło na 29 października. Również tego dnia pierwszoklasiści składali ślubowanie na ucznia. Na uroczystość na sali gimnastycznej przybyli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.
W tym roku święto to przypadło na 29 października. Również tego dnia pierwszoklasiści składali ślubowanie na ucznia. Na uroczystość na sali gimnastycznej przybyli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.
Pan Dyrektor powitał bardzo serdecznie społeczność szkolną. Jako pierwsi swoją część artystyczną wykonali pierwszaki. Poprzez „Katechizm polskiego dziecka”, piosenkę „Oto ja” oraz „Kocią sambę” przebrnęli do ceremonii ślubowania, a potem pasowania. Wychowawczynie wręczyły uczniom dyplomy, a rodzice „zdrowe” prezenty. Również uczniowie klas III podarowali swoim młodszym kolegom i koleżankom, drobne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych przez jedną z mam bransoletek z nici.
Kolejna część uroczystości poświęcona była Janowi Brzechwie. W baśniową atmosferę święta szkoły wprowadzili nas uczniowie klas III, prezentując najbardziej znane utwory naszego patrona. Zaczynając od piosenki „Witajcie w naszej bajce”, poprzez „Lenia”, „Kaczkę dziwaczkę”, „Skarżypytę”, Żurawia i czaplę” kończąc na piosence „Na wyspach Bergamutach” przemierzyliśmy magiczną Krainę Dzieciństwa stworzoną przez Jana Brzechwę.
Tej części artystycznej towarzyszyły także inne atrakcje. Niezwykłe emocje wzbudził konkurs na najciekawsze przebranie za postać z utworów Jana Brzechwy. Uczniowie wykazali się niezwykle twórczymi rozwiązaniami. Jury miało „ trudny orzech do zgryzienia”, ponieważ wszyscy zasłużyli na nagrodę. Ostatecznie zwyciężył uczeń przebrany za Pana Kleksa. Został również rozstrzygnięty , ogłoszony odpowiednio wcześniej, konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację do wybranego utworu Jana Brzechwy. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęły aż 62 prace konkursowe. Oceniane były w trzech kategoriach wiekowych, więc raczej nikt nie został poszkodowany. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie pokonkursowej.
Jan Brzechwa mimo upływu lat ciągle nas czymś bawi i czegoś uczy. O tym, że rzeczywiście tak jest świadczył uśmiech na twarzach wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
Monika Czubak