Akcja Masowego Czytania "Jak nie czytam, jak czytam" - 2017/2018
Archiwum > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2017/2018
8 czerwca 2018 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej wzięli czynny udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.
W imprezie uczestniczył Wójt Gminy Ełk p. Tomasz Osewski i z żoną Julią Kłoczko-Osewską oraz dwoje rodziców naszych uczniów.
Spotkanie rozpoczęła p. Małgorzata Ciborowska, która była organizatorką oraz prowadzącą akcję.
Wszyscy uczestnicy zebrali się w parku przy budynku nr 2.
O godzinie 10.00 p. Ciborowska dźwiękiem ręcznego dzwonka rozpoczęła akcję. Przez trzy minuty wszyscy w ciszy czytali przyniesione przez siebie ulubione książki.
Następnie rozpoczęło się czytanie przez zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli. Pani Julia Osewska-Kłoczko wspólnie z Pawłem Żylińskim z klasy 0 a, wierszem „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, przypomnieli o naszej tożsamości narodowej. Dyrektor szkoły pan Jacek Szumski, przeczytał fragment swojej bajki z dzieciństwa pt. „O rybaku i złotej rybce”. Pani wicedyrektor Mariola Marcińczyk, zaprezentowała fragment powieści młodzieżowej
pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.
Chętni do czytania byli także rodzice. Mamy czytały książeczki, które czytają swoim dzieciom do snu. Pani Emila Kłubowicz przeczytała wierszyk M. Kownackiej – „U Małgorzatki”, a pani Monika Jankowska- fragment baśni H. Ch. Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”.
Miłym zaskoczeniem dla słuchających było przedstawienie w czterech różnych wersjach „Lokomotywy” J. Tuwima. Mistrzowskie wykonanie, z różnymi rekwizytami, przedstawiły dziewczęta z III klasy gimnazjum: Julia Kupryś, Julita Straszyńska i Iza Opacka.
Ciekawą formą prezentacji „Lokomotywy” była wersia rapowa Anity Chrzanowskiej. Nauczyciel historii, pan Rafał Wilczewski, przedstawił „Lokomotywę” w interpretacji gwary śląskiej, która wywołała zaciekawienie i głośne brawa słuchaczy.
Pani bibliotekarka Małgorzata Ciborowska zakończyła akcję czytelniczą wykonaniem wiersza w zabawnej wersji dwuipółletniej dziewczynki, co wzbudziło wesoły aplauz.
Na zakończenie nagrodzono uczniów, którzy brali udział w konkursie pt. „Najładniejsza zakładka do książki” z hasłem promującym czytelnictwo.
Nagrodzone zostały następujące osoby:
I miejsce - Weronika Marciniak z kl. IV b
II miejsce - Wiktoria Dobrzycka z kl. IV b
III miejsce - Kornel Gajek z kl. V a
Obecność wszystkich uczniów była sprzyjającym momentem, aby przedstawić laureatów innych konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie. Nagrody i dyplomy wręczał pan Wójt wspólnie z Dyrektorem Szkoły.
Oprawą artystyczną tego wydarzenia zajęli się p. dyrektor Jacek Szumski, p. Anna Choroś, p. Katarzyna Niedźwiecka oraz P. Grażyna Rogowska. O muzykę i nagłośnienie zadbał Paweł Głowicki.
Polonistka p. Beata Sobolewska z wielką starannością przygotowała interpretację „Lokomotywy” w wykonaniu uczennic i
p. Wilczewskiego.
Ogółem w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło 380 uczniów, 30 nauczycieli i 4 gości.
Obecność wszystkich uczniów była sprzyjającym momentem, aby przedstawić laureatów innych konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie.
Nagrody i dyplomy wręczał pan Wójt z Dyrektorem Szkoły.
Oprawą artystyczną tego wydarzenia zajęli się p. dyrektor Jacek Szumski, p. Anna Choroś, P. Katarzyna Niedźwiedzka oraz p. Grażyna Rogowska.
O muzykę i nagłośnienie zadbał Paweł Głowicki.
Polonistka, pani Beata Sobolewska, z wielką starannością przygotowała interpretację „Lokomotywy” w wykonaniu uczennic i p. Wilczewskiego.
Ogółem w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział 380 uczniów, 30 nauczycieli i 4 gości.
koordynator akcji: Małgorzata Ciborowska